Ameliyathane


Ameliyathanenin evrimi 1900’lerde hızlanıyor.
Örneğin, 60'larda, tek kullanımlık ürünlere yönelik eğilim, bir hasta akışına yanıt olarak başlatıldı ve bu da onu daha uygun fiyatlı ve gerekli hale getirdi. “Önceden sterilize edilmiş, tek kullanımlık iğne ve şırıngalar, eldivenler, tüpler, şilte örtüleri, maskeler ve atık kabı astarları gibi diğer tek kullanımlık ekipmanlar sadece bir kez kullanılır ve daha sonra atılır.
Çapraz enfeksiyon olasılığının büyük ölçüde azaldığı söyleniyor, ”dedi Richard Rutter, New York Times için 1961'de yazdığı makalede.

Günümüzde ameliyathanelerimizin yüksek teknolojiye odaklanması ve giderek dijitalleşmesi şaşırtıcı olmamalı. Hastaneler daha fazla oda inşa ediyor ve hastanın bilgilerinin ve hastanın konforunun daha hızlı dolaşmasına odaklanıyor.
Hastaların ihtiyaçlarına uyum sağlamak ve doktorlar arasındaki ortak odaları kolaylaştırmak için dünyanın ilk “geçiş” ameliyat masası 2009'da çıktı.
Teknik Servis Verdiğimiz Ürünler

Hibrit Ameliyathaneler

Bir hibrit ameliyathane, en son tıbbi görüntüleme ve girişimsel cihazlarla tasarlanmış cerrahi bir alandır. Güçlü görüntüleme cihazlarının kombinasyonu, çoğu minimal invaziv veya non-invaziv olan karmaşık prosedürlerin uygulanmasını mümkün kılar.

CT tarayıcılar, MRI tarayıcılar ve sabit C kolları dahil olmak üzere yeni görüntüleme cihazları, kas dokusundaki ince kan damarları gibi mikroskobik vücut parçalarının görüntülenmesini sağlar. En son teknoloji ekipman, görüntü kılavuzlu cerrahi operasyonlar gibi karmaşık prosedürlere izin verir.
 

Robotik Cerrahi

Otomasyon bugün çoğu ameliyathaneyi devraldı ve hastane yöneticileri bu eğilimi görmezden gelemezler. Ameliyathanede akıllı cihazların benimsenmesi iş akışlarının iyileştirilmesine yardımcı olabilir. Robot yardımlı ameliyatlar prostatektomi, jinekolojik cerrahi prosedürler ve kalp kapak tamiri için popülerdir.

Ameliyathane Ortamı

Ameliyathane steril, organize bir ortamdır.
Bir sağlık uzmanı olarak, bir cerrahi prosedür sırasında ameliyathaneye girmeniz veya bir cerrahi prosedürden önce kurulum yapmanız gerekebilir. Bir ameliyathane alanına nasıl girileceğini ve ameliyathane alanının steril bir ortam sağlamak için nasıl çalıştığını anlamak önemlidir. Cerrahi ekip üyeleri, hastalarının güvenliğini ve bakımını sağlamak için çabalarını koordine etmek için çok çalışmaktadır.
Ameliyat ekibi ameliyathaneden sorumludur ve hasta bakım prosedürleri ile ilgili kararlar alır. Ameliyathanede ortamı steril ve steril olmayan alanların yanı sıra steril ve steril olmayan personele sahiptir. Kimin steril olduğunu ve kim olmadığını ve ameliyathanedeki hangi alanların steril veya steril olmadığını bilmek önemlidir.

 

Teknik servis ve genel bakım hizmeti sağladığımız cihaz gruplarımız

Teknik Servis Verdiğimiz Ürünler

Anestezi Cihazı Hastabaşı Monitörü İnfüzyon Pompası Enjektör Pompası Ameliyat Lambası Ameliyat Masası Elektrokoter Ameliyat Mikroskopu Laparoskopi Kulesi Acil Müdahale Arabası Defibrilatör Cerrahi Motor Sistemi Cerrahi Aspiratör Hasta Isıtma Sistemi Anestezi Arabası Kalp Akciğer Pompası Sternum - Redo Testeresi ACT Cihazı Artroskopi Uniti
İLETİŞİM

jp789

jp789

doa penglaris dagangan

jp789

jp789

jp789

JP789 situs slot deposit pulsa tanpa potongan menyediakan permainan terlengkap, deposit menggunakan indosat, tri, im3, smartfren, telkomsel 10 ribu tanpa potongan.