Hasta Odası


Hastalar için iyileşme alanı sağlamanın yanı sıra, hastane hasta odalarının klinik bakım sağlayan, temizlik ya da oda işlevlerini sürdüren insanlar için işlevsel iş yerleri olarak hizmet vermesi gerekir. Bu nedenle, tasarım perspektifinden bakıldığında, oda tasarımı konusunda hastane hasta odalarının tüm kullanıcılarının ihtiyaçlarını anlamak önemlidir.

Teknik Servis Verdiğimiz Ürünler

Hasta Güvenliği ve Rahatlığı

Her hasta odası tasarımında başarılması gereken belli başlı hedefler hiyerarşisi vardır. Her şeyden önce, hasta odaları hastaların güvenliğini ve rahatlığını artırmalıdır. Güvenlik son derece önemlidir, ancak hasta konforunun "iyi bakım" algılarına doğrudan bağlı olduğu da kanıtlanmıştır.

Bir hastanenin ortamının hasta memnuniyetinde önemli bir oyuncu haline geldiği açıktır. Bir hasta odasındaki en küçük değişiklikler bile daha yüksek HCAHPS (Hastane Sağlık Hizmet Sağlayıcıları ve Sistemlerinin Tüketici Değerlendirmesi) skorlarına ve kaçınılmaz olarak daha iyi hasta bakımına neden olabilir.
 
Yeni nesil hastane hasta odalarında veya mevcut tesisleri yenilerken ele alınması gereken bir takım iyileştirme çalışmaları vardır, böylece tüm mesleki paydaş grupları etkin, verimli ve gereksiz fiziksel stres olmadan çalışabilir.

Hasta Odası Tasarlarken Nelere Dikkat Ediyoruz...

Renk

Sağlık ortamlarında bulunan renkler basit estetiğin ötesine geçer. Soğuk renklerin, hasta kaygısını hafifletmeye yardımcı olabilecek sakinleştirici bir etkiye sahip olduğu kabul edilir. Bu renkler mavi, yeşil ve mor tonlarını içerebilir. Sarı, turuncu ve kırmızı ise insanların daha endişeli hissetmelerine neden olabilir.

Doğal Işık

Doğal ışığa maruz kalmanın birçok faydası vardır. Daha fazla D vitamini depolamasına, daha iyi ruh hallerine yol açar ve hatta uyumanıza yardımcı olduğu gösterilmiştir. Hastaneler bunu kabul ediyor, bu yüzden birçoğu hasta odalarında mümkün olduğunca doğal ışık alan büyük pencereler kullanmaya çalışıyor..

Doğa Manzarası

Büyük pencerelere sahip olmak, başka bir önemli yararı da beraberinde getirir: doğaya maruz kalma. On yıllardır doğanın hastane hastaları üzerindeki etkileri konusunda çalışmalar yapılmıştır. Bir çalışma, bir hastanenin bahçesinden geçen insanların % 95'inin terapötik etkiler bildirdiğini buldu. Diğer klinik veriler, ağaçları pencerelerinden görebilen hastaların ameliyat sonrası hastanede kalış sürelerinin kısaldığını, hemşirelerden daha az olumsuz değerlendirme yorumunun olduğunu, daha az orta-güçlü analjezik doz aldığını ve küçük cerrahi sonrası komplikasyonlar için biraz daha düşük puan aldığını göstermiştir.

Hijyen

Enfeksiyonlar hastanelerde büyük bir endişe kaynağıdır, ancak bir hastanın odasındaki en küçük ayrıntılar onlarla savaşmaya yardımcı olabilir. El dezenfektanları ve lavabolar her odanın girişine yakın yerleştirildiğinde, hastalar, hemşireler ve aile üyelerinin bir odaya girip çıkarken bunları kullanmaları daha olasıdır. Bu, enfeksiyon ve hastalığın yayılmasını durdurmaya yardımcı olur. Enfeksiyonların yayılmasına karşı mücadeleye yardımcı olan bir diğer küçük detay, hasta odalarındaki gözenekli alanların miktarını sınırlamak ve bakterilerin büyümesini önlemek. Cam, bakterilerin büyümesini önlemek için kullanılan gözeneksiz, harika bir yüzeydir, bu nedenle hastane yazı tahtaları gibi ürünlerde çok yaygın olarak kullanılmaktadır.

Mobilya

Çalışmalar, sık ve esnek ziyaret saatlerinin hasta kaygısını, konfüzyonunu ve ajitasyonu azalttığını göstermektedir. Ancak ziyaretçilerin oturma (ve hatta uyku düzenleri) ile donatılmış olmaları durumunda daha sık ziyaret etme ve daha uzun süre kalma olasılığı daha yüksektir. Hasta odalarına daha fazla oturma alanı eklemek ve çekyatlı kanepelere sahip olmak hem hastalar hem de ziyaretçileri için faydalıdır.

Ses Yalıtımı

En yaygın hasta şikayetlerinden biri, gündüzleri rahatsız eden ve geceleri uyanık tutan gürültüdür. Hastanelerin bununla mücadele etmek için yapabileceği en iyi şeylerden biri hasta odalarını dış gürültüden izole etmektir. Akustik duvar panelleri ve ses emici tavan döşemeleri modern hasta odalarında neredeyse gerekli bir katılım haline geliyor.

İletişim Panoları

Bir başka yaygın hasta şikayeti de bakımlarından kopuk hissetmek. Hastaların durumları, yaklaşan prosedürleri, bakım ekipleri, ilaç ve yemek programları ve taburcu tarihleri ve hedefleri hakkında soruları vardır. Hastane yazı tahtaları, sağlayıcıların hastalarıyla daha etkili iletişim kurmak için kullanabileceği herhangi bir hasta odasına küçük ve kolay bir ektir.

Televizyon

Hastalar uzun süre hastaneye yatırıldığında, can sıkıntısı önemli bir kaygı kaynağı haline gelebilir. Her odaya bir televizyon yerleştirmek, hastalarını meşgul etmeye yardımcı olur ve zihinlerini durumlarından çıkararak onları rahatlatmaya yardımcı olabilir. Stres, kan basıncı ve ameliyat sonrası travmayı azalttığı gösterilen TV'den rahatlatıcı müzikler de çalınabilir.

Daha Geniş Geçit ve Kapılar

Hasta düşmelerine en çok katkıda bulunanlardan biri, hastaların ayağa kalkması ve tuvalete gitmesi. Hastaneler, hasta yatakları ve banyolar arasındaki engellerin miktarını sınırlandırarak bu düşüşlerin önlenmesine yardımcı olabilir. Daha geniş kapılar, aile üyelerinin ve personelin gerektiğinde hastalarla banyoya girip çıkmasına yardımcı olur.

Özel Odalar

Mümkün olduğunda, tüm hasta odaları yalnızca tek bir hasta tarafından kullanılmalıdır. Hastaların kendi özel odaları olduğunda, bakımlarından memnun olma, bakım ekipleriyle daha iyi iletişim kurma ve kalışları hakkında daha az endişe duyma olasılıkları daha yüksektir.

Hasta Odası

Teknik Servis Verdiğimiz Ürünler

Hasta Yatağı Deveboynu İnfüzyon Pompası Enjektör Pompası Serum Askısı Otoskop - Oftasmaskop Tansiyon Aleti Steteskop EKG Cihazı Hastabaşı Monitörü Tartı Acil Müdahale Arabası Defibrilatör Laringoskop Taşınabilir Aspiratör Tekerlekli Sandalye
İLETİŞİM

jp789

jp789

doa penglaris dagangan

jp789

jp789

jp789

JP789 situs slot deposit pulsa tanpa potongan menyediakan permainan terlengkap, deposit menggunakan indosat, tri, im3, smartfren, telkomsel 10 ribu tanpa potongan.