Poliklinikler


Ayakta tedavi merkezleri veya poliklinik; hastanenin, hastaların ayakta tedavi edilmesi için tasarlanmış bir bölümüdür.

Ayakta tedavi hastaları; tanı veya tedavi için hastaneyi ziyaret eden, ancak şu anda bir yatak gerektirmeyen veya gece bakımı için kabul edilmeyen sağlık sorunları olan kişilerdir. Modern ayakta tedavi departmanları çok çeşitli tedavi hizmetleri, tanı testleri ve küçük cerrahi prosedürler sunmaktadır.

Teknik Servis Verdiğimiz Ürünler


Poliklinik olarak da adlandırılan bir hastanenin ayakta tedavi kliniği, bir gece kalması gerekmeyen hastalar için teşhis ve bakım sağlar. Bu, neredeyse tamamı çoğunlukla ya da sadece ayakta tedavi için tasarlanmış ve aynı zamanda ayakta tedavi kliniği olarak da adlandırılabilen hastanelerden bağımsız kliniklerden farklıdır.

Poliklinik bölümü, hastanenin genel yönetiminin önemli bir parçasıdır. Normalde yatarak tedavi hizmetleriyle bütünleşir ve koğuşta yatan hastalara da katılan danışman hekimler ve cerrahlar tarafından yönetilir. Birçok hasta, daha sonraki bir tarihte yatarak tedavi görmeden önce ayaktan hasta olarak muayene edilir ve tedavi edilir. Taburcu olduklarında, takip tedavisi için polikliniğe gidebilirler.
 

İç Dizayn

Her bir poliklinik, tedavi olacak hastanın, çalışan hekim ve personellerin ihtiyaçları ve yönetmelikler doğrultusunda özel olarak dizayn edilmelidir. Kullanılacak alan başta olmak üzere iç dizayn, mobilyalar, gereken tıbbi teknolojiler gibi tüm ihtiyaçlar özenle seçilmelidir.

Poliklinik departmanı genellikle yakındaki otoparkı bulunan hastanenin zemin katında olacaktır. Ambulatuvar olmayan hastalar için tekerlekli sandalyeler ve sedyeler mevcuttur. Hastalar bir resepsiyon masasına kayıt olacak ve randevularını beklerken onlar için oturma yeri olacak.

Her doktorun bir danışma odası olacaktır ve bunların yakınında daha küçük bekleme alanları olabilir. Pediatrik klinikler genellikle yetişkin kliniklerinden ayrı alanlarda yapılır.

Elinizin altında radyoloji tesisleri, laboratuvarlar, tıbbi kayıt ofisi ve bir eczane olacak. Ana bekleme alanında hastalar ve aileleri için tuvaletler, ankesörlü telefonlar, kahve dükkanı veya snack bar, su pınarı, hediyelik eşya, çiçekçi ve sessiz oda gibi çeşitli olanaklar bulunmaktadır. .

 

Poliklinikler

Teknik Servis Verdiğimiz Ürünler

Muayene Masası Muayene Lambası Tansiyon Aleti Steteskop Tartı Negatoskop
İLETİŞİM

jp789

jp789

doa penglaris dagangan

jp789

jp789

jp789

JP789 situs slot deposit pulsa tanpa potongan menyediakan permainan terlengkap, deposit menggunakan indosat, tri, im3, smartfren, telkomsel 10 ribu tanpa potongan.